.
Blog > Komentarze do wpisu
Paris mon amour

Kochani!

     Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi wrażeniami na temat wycieczki do  Paryża.    Jeśli miałabym ten wyjazd podsumowac jednym zdaniem brzmiałoby ono: "To miasto jest  magiczne, koniec kropka."  Dobrze , przyjmuję do wiadomości że mieszkać tam na co dzień może być ciężko- niezliczone masy ludzi, ciągły pośpiech, gwar, po prostu ‘fou’!

Chociaż wcześniej zdarzało mi się odwiedzać Paryż, nigdy  nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak podczas tej wizyty. Pewnie to kwestia misji, z jaka tam pojechałam, albo wspaniałego przewodnika, jakim okazał się Oliver (merci beaucoup!). Zabrierał nas w miejsca, w które razem z moja towarzyszka same nigdy byśmy nie trafiły, będąc w Paryżu nawet i cały miesiąc.

Poczynając od rewelacyjnej restauracji, gdzie nie usłyszeliśmy ani słowa w języku  innym niż francuski ( oprócz nas oczywiście), przez dzielnicę pubów w dzielnicy Łacińskiej, kończąc na spacerze wzdłuż Sekwany w kierunku majestatycznej katedry Notce Dame oświetlonej blaskiem księżyca w pełni… Tak, jeśli chcecie znać moje zdanie, Paryż jest dla mnie najpiękniejszy nocą. Choć z drugiej strony kiedy poranne słońce odbija się blaskiem w mansardowych dachach kamienic, trudno nie zmienić zdania. Polecam wszystkim spartańskie śniadanie w parku z chrupiącą bagietką w jednej ręce i przepysznym kozim serem w drugiej! Do tego wyborne cafe au lait w jednej z tysiąca uroczych kawiarenek i dzień musi być udany!

Zamieszczam też zdjęci listy miejsc które poleciły nam odwiedzić dwie przemiłe Francuski poznane podczas pikniku na  Montmarte . Naprawdę warto te wskazówki uwzględnić podczas swojej wizyty. Choć przyznaję ze jeśli chodzi o zakupy, nas w zupełności usatysfakcjonował  świetnie zaopatrzony vintage shop na Rue Rochechouart, w którym codziennie były dostawy. Dla wymagających obowiązkowo galerie lafayette, choćby ze względu na przepiękna kopułę. Zdecydowanie warto odwiedzić kafejkę w której pracowała Amelia, choćby ze względu na przystojnego kelnera. Koniecznie trzeba przejść się wieczorem w okolice Luwru i pospacerować brzegiem Sekwany. Skorzystać choć na parę minut z miejskiego ‘city bike' i  pojeździć wzdłuż kanału. Dla wytrwałych polecam największy w Europie pchli targ „Les puces de saint ouen”, tam spokojnie można spędzić cały dzień!

Jeśli chcesz zobaczyć jak mieszkają typowi Paryżanie odwiedź dziesiątą dzielnice, znajdziesz tam wspaniały targ i miłą atmosferę.

I pamiętajcie, Paryż jest miastem niezwykle romantycznym, trzeba uważać żeby nie zemdleć z zachwytu!

 

Kawiarnia  w któej pracowała Amelia :)

 

 

Największy w Europie pchli targ

 

\To do list

To do list

Dachy Paryża o poranku

 galerie lafayette

Słynny paryski kot

sobota, 06 października 2012, mery69

Polecane wpisy

view source print? Insert this HTML code into the source code of your website or blog.